יוגה

יוגה מבחינתי היא דרך חיים

זהו תרגול פיזי, נפשי ורוחני המשלב את כל האיכויות הללו בתרגול.
התחלתי לתרגל יוגה בשנת 2010 ומאז התרגול של היוגה מלווה אותי בדרך החיים.

התנועה תמיד ליוותה אותי בחיי, רקדתי מכיתה ג' בחוגים ועד היום זוהי האחת מהשפות האהובות עליי, שפת הגוף, תנועה וריקוד.

את היוגה התחלתי לתרגל מתוך כאב פיזי, כאבי גב וברכיים כרוניים עקב שנותיי כמלצרית. ואז יחד עם התמיכה הפיזית שהעניקה לי היוגה, היא פתחה לי צוהר לשקט תודעתי שהתפתח במהלך התרגול.

לאחר ההתנסות הראשונית הזו הלכתי להעמיק בלימודי הוראת היוגה בהודו. בהכשרת המורים למדנו את המכלול של היוגה, אנטומיה ופיזיולוגיה, פילוסופיה של היוגה, אירוודה ותרגול היוגה הפיזי, האסאנות. למידת הרבדים השונים הרחיבה מבחינתי את התפיסה של היוגה וראיית היוגה כתרגול הוליסטי ומעמיק.
וספציפית הפילוסופיה של היוגה וכיצד התרגול הוא על המזרן ומחוצה לו, דרך תרגול של מוסר ויושרה, דרך נתינה, דרך שירה ומנטרות, דרך תרגול התבוננות ומדיטציה ודרך התנוחות השונות היוגה זוהי דרך חיים של התעוררות ונוכחות לכאן ועכשיו.

התחלתי בלימודי האטה יוגה, והמשכתי בלימודים של פילוסופיה של היוגה, ויניאסה יוגה, יוגה טיבטית, אשטנגה יוגה, איינגר ועוד. כיום אפשר להגיד שאני משלבת בין הכל ומביאה זרימה של תרגול של נוכחות עם הגוף.

היוגה מאז היא המקלחת בוקר שלי. המפגש של עם עצמי כל בוקר מחדש. ביוגה, אני פוגשת בתרגול איכויות של מפגש עם עצמי, של העמקה, של התרחבות, הגוף והנפש.
זהו מפגש עם השקט התודעתי מזרם המחשבות הבלתי פוסק. של כוונה להמשך היום.
אלו הן איכויות של היזכרות, כל פעם מחדש, ודרך ההיזכרות הזו נפתחות בי איכויות של סובלנות, של פתיחת הלב, של רכות וקבלה לעצמי ולאחרים.

אני מזמינה אתכם להזמין אותי למפגשים של יוגה, לתרגול חד פעמי או תהליכי, למפגשים אישיים או קבוצתיים, לסדנה ולמפגש עם האיכויות ההוליסטיות של היוגה.