תקשורת מאפשרת

"תקשורת מאפשרת" היא הדרך שלי בעולם
והדרך שבה אני מזמינה אחרים –
ללכת בה
וללוות אותם בדרך שלהם.

תקשורת מאפשרת היא נוכחות אוהבת, חומלת, סקרנית ומקבלת את עצמינו ואת אחרים כפי שהם. 

היא יצירת בסיס מודע של תקשורת ואיכות של מפגש עם עצמינו ועם אחרים. 

טבעתי את המונח תקשורת מאפשרת
מכיוון שהוא מונח על 2 יסודות משמעותיים בעיניי:

הראשון: תקשורת

תקשורת היא הגשר שלנו עם העולם, עם העולם הפנימי שלנו עם עצמינו ועם העולם החיצוני לנו, אחרים. כאשר אנו מבססים איכויות של תקשורת בחיינו זה בעצם התהליך של יצירת היסודות של גשר התקשורת שלנו. וכבר כרגע כאשר אנו בוניפ אותו, ישנם אלמנטים של בחירה מודעת בדרך שאותה אני עושה. הדרך הזו היא דרך הביטוי שלנו ודרך ההקשבה שלנו. כיצד אפשר לבסס יסודות תומכים של ביטוי אוהב וחומל בתקשורת שלי עם עצמי בדיבור הפנימי שרץ לעצמינו כל היום בתודעה, כמו גם בביטוי בהיר, חומל ואוהב עם אחרים. ובנוסף, אלו הן יסודות של הקשבה. הקשבה אמפטית לעצמי והקשבה אמפטית לאחר. אז מה באמת מאפשר לי להקשיב? להקשיב עד שאהיה באהבה ללא תנאים לעצמי והקשבה שתאפשר לי לגמרי לראות את האחר באהבה.

בנוסף, תקשורת יכולה להיות ללא מילים. לדוגמא דרך עולמות היוגה, הגוף והתנועה. תקשורת דרך נוכחות ישירה במדיטצייה. ישנן הרבה דרכים לתקשורת אשר ניתן לפתח ולטפח.

השני: מאפשרת

קודם כל זה שאפשר לנוח בפשוט להיות. האפשרות להיות אני כפי שאני ברגע זה. עם כל הרגשות.אנחנו הרבה פעמים שופטים את הרגשות שלנו, יש רגש אחד שהוא יותר מקובל ואחרים שהם לא רצויים. לאפשר לעצמי להיות מאפשר את המקום המקבל, הלא שיפוטי, החומל והרחב אשר מקבל את מי שאני, ברגע הזה. מתוך תנועת ההתרחבות הזו והקבלה אני מאמינה שיש לנו אפשרות תנועה לעבר קרבה וחיבור, קודם כל בינינו לבין עצמינו, וכך הרחבת התנועה הזו אל עבר אחרים.

בנוסף, המונח מאפשרת מכיל בתוכו את הידיעה שאפשר ליצור את העולם שאנחנו רוצה לחיות בו. בכל מצב רגשי ותודעתי שאנחנו נוכחים בו כרגע יש את האפשרות ליצירת התקשורת ביחסים שאנו כמהים לה. זוהי תזכורת ליש, כמו גם לכלים ולדרך אשר אנו הולכים בה ובונים אותה צעד אחר צעד.

תקשורת בין אנשים,
תקשורת בין קבוצות שונות בחברה,
תקשורת חומלת בין כל הקולות שיש לנו בתודעה,
תקשורת כבסיס ליצירת עולם של שלום, הבנה, קבלה,
חיבור ואהבה במובן הכי עמוק וטהור של המילה.

תקשורת מאפשרת היא השליחות והמתנה שלי לעולם כמו גם הדרך שבה אני הולכת. מתוך ניסיון החיים וההליכה ובניית הדרך יום ביומו, אני מרגישה ענווה באפשרות לטווח את הכלים אשר תמכו בי בדרך הזו.

מה שתמך בי בדרך הזו,

זה דרך הכלים של מיינדפולנס,  של הדרך הבודהיסטית, דרך היוגה ותרגול היוגה היומיומי, דרך החיים של התקשורת המקרבת,

תמך בי המפגש עם אנשים שונים ותרבויות שונות משלי והידיעה דרך זה שיש כל כך הרבה דרכים ונקודות מבט ואיך לראות אך היו בכל אחד, בסקרנות וקבלה.

תמך בי בדרך לכתוב אותה, לכתוב שירה, להיות בדרך, להיות בטבע, להיות בים

תמך בי ההתבוננות דרך המשקפיים של פסיכולוגיה חיובית של התמרת קונפליקטים

תמך בי "ליפול", להרשות לעצמי להיות עם כל הרגשות כולן וזה בסדר להיות מי שאני, בריב, בעצב, בכעס, לימוד מתוך קונפליקט, או מה אני עושה שכשלא מצליח לי. למידה מתוך התמודדות

תקשורת מאפשרת היא יצירת הקומפוסט והאדמה הפורייה בגינה שלנו. 

אני מזמינה אתכם לתהליך של השתרשות, יצירת קרקע פורייה במי שאנחנו, זריעת זרעים לעולם שבו אנו רוצים לחיות, טיפוח תנאים תומכים וצמיחה.

עכשיו הזמן הנכון והמתאים להתחיל,
רק למלא פרטים ואני אחזור אליך בהקדם: