סדנאות לאירגונים ועמותות

סדנאות ברוח התקשורת המקרבת:

  1. סדנת יסודות– סדנה תהליכית של 5 מפגשים בני 3 שעות ללמידה ותרגול יסודות התקשורת המקרבת. בסדנה נעסוק בביסוס התפיסה והכלים של התקשורת המקרבת כגון דיוק ובהירות של מה חשוב לי לבטא עכשיו, חיבור לרגשות שלנו והעשרת השפה הרגשית, איך לשמוע את האחר מעבר לשיפוטים שלנו, הקשבה אמפטית, כיצד לבקש את מה שאנו זקוקים לו ולהעמיק את שיתוף הפעולה במערכות היחסים בחיינו, תנועה מאי הסכמה אל עבר חיבור, ועוד.
  2. חיבור בלב הסערה– סדנה חוויתית המתאימה לצוותים במשבר או מיד לאחריו ומבוססת על כלים מעולם הגישור והתקשורת המקרבת המתבוננת על מה קורה לי בזמן קונפליקט, כיצד ניתן לראות את האחר מעבר לשיפוטים ואיך ניתן לעבור להסכמה ושיתוף פעולה.סדנה מעוררת מחשבה והשראה בה נרכוש כלים פרקטיים להמשך הטמעה ויישום בחיי היום יום.
  3. "טעימה מקרבת" בהתאמה אישית– סדנאות קצרות של 3 שעות לתרגול ולמידה של הקשבה, אמפתיה וכלים פרקטיים להקשבה וביטוי שמייצרים חיבור וקרבה ברוח התקשורת המקרבת. את הסדנה אפשר לקיים כסדנת פתיחה של תהליך קבוצתי, לרכישת כלי יסוד מעולם התקשורת המקרבת. ישנן מספר סדנאות "טעימה" בנושאי הקשבה, שימוש בשיפוטים ליצירת חיבור, הודיה ותודה ועוד. הסדנאות הן בהתאמה אישית לצרכי הקבוצה שלכם..

סדנאות בנושא חיבור קבוצתי ורב תרבותיות

אנו חיים בחברה מגוונת ורב תרבותית. מגוון חברתי זה יכול להביא לקרבה, סקרנות ויצירת קרקע פוריה לשיתוף פעולה ויכול גם להוות מקור לדעות קדומות, ריחוק, ניכור וסכסוך. התנועה בין זרות לקרבה מאפשרת לנו לראות בסקרנות ופתיחות את האחר כפי שהוא, להרחיב את מעגלי השייכות שלנו, להכיר ביופי של השונות והמגוון ולייצר קהילה וחברה מבוססת שותפות, הדדיות וקבלה. במגוון סדנאות שונות נחקור ונעמיק את העבודה הקבוצתית והיכרות עם אחרים.  
  • גיבוש ובניית קבוצה – סדנאות קצרות המבוססות על מתודות מODT ותקשורת מקרבת לגיבוש, שבירת קרח, תקשורת בקבוצה ובניית קבוצה. מתאים לימי שיא, גיבוש, תחילת או סוף תהליכים קבוצתיים ועוד בהתאם לצרכי הלקוח.
  • מעגלי הקשבה ושיח – סדנאות לביסוס מיומנויות הקשבה אשר מאפשרות העמקת שיח קשוב ופתוח דרך כלים ממעגלי הקשבה ליצירת חיבור, הבנה וקרבה בקבוצה. אפשר לקיים סדנאות לפיתוח ותרגול מיומנויות הקשבה כמו גם שילוב עם מעגלי שיח להקשבה עמוקה בנושאים טעונים ויצירת חיבור בקבוצה.
  • סליחה על השאלה – סדנאות היכרות עם האחר דרך השאלות שמעניינות אותנו באמת. דרך פורמט השאלות ניצור היכרות מעמיקה ויצירת חיבור המבוסס על כנות, ידע, תקשורת והיכרות אשר מאפשרת למוסס פחד וביסוס היכרות וחיבור.
  • הסיפור שלי, הקהילה שלנו– סדנת עומק להעמקת ההיכרות עם האחר. בסדנה נכיר אחד את השני דרך הסיפור שכל אחד בא איתו. דרך היכרות זו מתאפשר למשתתפים לראות את החיבורים ביניהם, להקשיב בפתיחות ולעומק ולאפשר לחומות של השוני להתחלף בחיבורים של קרבה ושייכות. הסדנה מומלצת לחיבור קהילתי וקבוצות רב תרבותיות כמו גם להעמקת ההיכרות בכל קבוצה קיימת.
 

לפרטים על סדנה עבורך: