פרטי האירוע

תקשורת מאפשרת לזוגות בתל אביב 5.9.23

בקצרה קודם כל,
סדנה מיוחדת לזוגות ללימוד ותרגול תקשורת מקרבת וגישות תומכות מתוך התבוננות זוגית
שישה מפגשים שבועיים בימי שלישי בערב בשעות 19:30-22:30 החל מה- 5.9,
המפגשים יערכו בסלון הנעים של הקומיוניטי בפלורנטין, תל אביב
בהנחיית נעה דולב ורחלי זוהר

מסקרן אתכם?
מתחשק לכם להשקיע בתקשורת בקשר שלכם?
לעבור תהליך ביחד עם עוד זוגות שזה מעניין אותם?
להשתתף במעגל התמיכה שנוצר בסדנה כמשאב לזוגיות?
לרכוש כלים יקרים שיתמכו בתקשורת שלכם בקשרים בכל שדה בחיים, בבית, בעבודה, ובכל סביבה?
ותוך כדי להעמיק ולהתקרב עוד ועוד לבן בת הזוג?

תקשורת חומלת ומקרבת- סדנה מיוחדת לזוגות

בסדנה מיוחדת לזוגות ניצור בסיס איתן ללימוד ותרגול תקשורת המקרבת בדגש על הקשר הזוגי. נעסוק במהות המקרבת, של פתיחות, חמלה, עבודה מקרבת עם קונפליקטים (גדולים וקטנים), ובניית אינטימיות ומפגש במקומות הכי משמחים והכי מורכבים. ביצירת שפע ועודף של נדיבות, אינטימיות, חגיגה והתקרבות. חידוש וריענון הבטחון, הנתינה והמשחקיות בקשר.
בסדנה נשלב ונביא מעולמות תומכים רבים כגון מעולמות המיינדפולנס, הגישה ההקשרותית, גישור, פסיכולוגיה חיובית, התיאוריה הפולי-וגאלית (איך להירגע בתוך קשר מתוך היכרות עם מערכת העצבים שלנו וצרכי הליבה האנושיים באינטימיות ואהבה) ותרגילים מקרבים מעולם התוכן של מכון גוטמן לזוגיות פורחת.
לצד כל התיאוריה העשירה ומעשירה שהקורס הזה כולל, זו סדנה לתרגול. והזדמנות לעבד ולעבוד על מערכת היחסים הזוגית שלכם. בתמיכה שלנו.
התרגול התהליכי מתקיים בתוך הזוג בעיקר. ניתן גם לעבוד ולתרגל רק ביניכם, בתוך הזוג ולעבור את התהליך ביחד עם תמיכה ומעטפת שלנו מבלי לשתף את שאר הקבוצה במה שלא תרצו. וכמובן יש אפשרות לשתף במעגל תובנות, קשיים ורגעי שיא של פתיחה וחגיגה.
מתוך הניסיון האישי שלנו אנחנו מאמינות שעצם הלימוד בקבוצה וההכרות עם זוגות נוספים שהולכים בדרך הזו, מהווה משאב אמיתי לזוגיות שלכם, משאב תומך ומרענן לראות ולחוות שאנחנו לא "לבד" כזוג במסע הזה, שלכולנו(!) קשה שם וכולנו רוצות ורוצים לצמוח, דרך הרגעים המרגשים והמקרבים כמו גם דרך השאלות, הריבים המתישים, רגעי הניתוק והפספוס, תסכול וכאב הלב והראש אל כל הטוב האושר, הרוגע והעוצמות שזוגיות קרובה מעניקה.

למה דווקא סדנה לזוגות? למה שווה ללמוד תקשורת מקרבת עם בן/בת הזוג שלי?

הרבה פעמים המקום ששם אנחנו הכי מושקעים, שם הלב הפועם שלנו, שם גם הכי מסתבכים, רבים, וכואבים. ובאותו מקום בדיוק נמצאת גם הזדמנות לצמיחה, להקלה ולהתחדשות.
שדה הזוגיות מהווה מקום חי וטעון לרגשות, תקשורת, דפוסים, קונפליקטים לשאלות מהותיות. לכן שם טמון גם פוטנציאל ענק במיוחד ללמידה והתמרה של דפוסים מכאיבים לדפוסים מיטיבים.
מתוך מקום של שותפות, והליכה בדרך הזו, זו זכות בשבילנו ואנחנו מתרגשות ושמחות לתמוך בזוגות בדרך הזאת.
הכשרה יסודית בתקשורת מקרבת מוכוונת זוגיות יכולה להיות בוסט של תמיכה והזנה לקשר לא משנה באיזה מצב התחלתי תגיעו. בין אם אתם זוג ותיק עתיק, חדש, במשבר וקונפליקט סביב נושא מהותי, או פשוט מתחשק לכם לטפח ולרענן את הקשר, תקבלו המון הלמידה והתרגול.
הסדנה מתאימה לכל הזוגות כולם – הטרוסקסואלים, הומוסקסואלים, קווירס, טראנס וכל הגדרה עצמית אחרת. בין אם היחסים מונוגומים או א-מונוגמים. התהליך, הלמידה והכלים בסדנה מתאימים לכל סוג של זוגיות.

למה לצפות?

מרחב נעים ומכיל לנחות בו מהלחץ של השבוע, לעכל,להטען ולהתחבר קודם כל פנימה, אל כל אחד ואחת בקשר. זמן להתבוננות, מדיטציה, למידה ותרגול מעשירים ומרגשים.
קבוצה קטנה על מנת לאפשר הכרות ובטחון בקבוצה כמו גם יחס איש ותומך מהמנחות.
לימוד תיאורטי, חוויתי של מעבר לתודעת WIN WIN, נתינה, קרבה וזרימה בקשר עם עצמי ועם בן/בת הזוג.
תרגול אישי וזוגי של החומר הנלמד דרך מה שחי ופועם בזוגיות שלכם.
שאלות, התבוננות וחקירה משותפת דרך שיחה של תובנות ושיתופים במעגל הגדול.
כלים פרקטיים ומאוד מעשיים איך להוריד את זה לקרקע, להטמיע בחיי היומיום, קודם כל בקשר הזוגי ובשלל מערכות היחסים שלנו.
קבוצת וואטסאפ לתמיכה ותרגול לאורך הקורס.

הנושאים שילמדו:

במסע דרך נושאי מפתח בזוגיות נרכוש את ארבעת מיומנויות הבסיס של התקשורת המקרבת, ואף נמשיך ונבנה עליהם מיומנויות מתקדמות יותר. נתרגל כלים שיאפשרו לנו להתקרב, לחזק את הביטחון והרוגע בקשר, להעמיק ולהנות יותר בקשר ובחיים בכלל:)
דרך תאוריה ותרגול מתוך האתגרים והחוזקות של הזוגיות של המשתתפים והמשתתפות נעסוק בנושאים:
איך לריב בטוב? תקשורת מקרבת, בשילוב ידע מחקרי עכשווי שנערך על אלפי זוגות.
עושר ביחסים- כיצד למלא את "חשבון הבנק הזוגי" של הקשר.
מה עושים כשפספסנו? שיחות מרפאות בקשר.
משיפוטים (קטלניים) לקרבה ופגיעות
איך בתוך קושי לעבור מ-אני או אתה- לאני ואת ביחד מול הקושי.
חמלה עצמית כבסיס לקשר פורח (מוכח מחקרית!), אמפתיה עצמית ואהבה עצמית (גם ברגעים קשים) כבסיס לקשר חזק.
הריקוד הזוגי שלנו, לנוע אל הקשר במקום לסגת או להתקיף.
להשיל את השריון-קרבה עדינה ומחודשת שוב ושוב.
רגשות ועצבים! רענון והעמקה של השפה הרגשית המשותפת שלנו, למה זה חשוב בקשר? איך לפגוש את הרגשות שלנו במלוא יופיים ביחד ולחוד, ולצאת מחוזקים, מאוזנים ומוזנים. תיאוריה ותרגול מעולם התקשורת המקרבת, התיאוריה הפוליוגאלית ההקשרותית.

שוב עוד פרטים טכניים שחשוב לדעת:

הסדנה תתקיים בימי שלישי בערב בשעות 19:30-22:30 החל מה- 5.9
שישה מפגשים שבועיים בתאריכים-
5.9, 12.9, 19.9, 25.9, 10.10, 17.10
*שימו לב שיש שבוע הפסקה בסוכות
המפגשים ייערכו בקומיוניטי בפלורנטין, תל אביב.
Com-Unity הוא בית מגורים המשלב בין חיי קהילה, שיתופיות ותוכן לצד חיים פרטיים לכל חברי/ות הקהילה.

אופי הלימוד:

אנחנו פותחים את המפגשים במדיטציה קצרה של תרגול מיינדפולנס ונחיתה מהיום העמוס.
ממשיכים בתיאוריה מעשירה ומרתקת ומשם לתרגול בזוגות. בזמן התרגול אנחנו זמינות לכל שאלה ועוברות בינכם לתמוך.יש גם זמן לשאלות והשמעת תובנות ורגעי "אה הא!" כמו גם קשיים ומקומות שנתקעים בהם במעגל הגדול. ככה כולם לומדים מכולן ויש העמקה, עושר ותמיכה על ידיד הלמידה המשותפת.

עלות הסדנה והרשמה:

עלות הסדנה היא 1200 ש"ח למשתתף.ת, שיוצא רק 200 ש"ח למפגש.
אנחנו מבקשות 400 ש"ח דמי הרשמה בהעברה בביט/ פייבוקס לשמירת מקום שמנוקים משכר הלימוד ואינם מוחזרים במקרה של ביטול.
להרשמה ושאלות נוספות מוזמנים לדבר איתנו בטלפון:
נעה- 052-5522077
רחלי- 054-7804523
אם מעדיפים מוזמנים למלא את הפרטים בטופס ההרשמה ונחזור אליכם בהקדם: https://forms.gle/t15yPHP2kYoeSyVU6
מספר המקומות מוגבל אז ממליצות כבר להבטיח את מקומכם!

על המנחות:

נעה דולב– שמי נעה, במהלך חיי אני מנסה להבין ולתרגל מה יוצר שלום. שלום פנימי עם עצמי, עם האחר, עם הסביבה ועם הקהילה בה אנו חיים. התחלתי כך בלימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בפיתוח קהילות. אני עובדת כמנחת קבוצות דיאלוג, מנחת סדנאות של תקשורת מקרבת, מורה ליוגה ומיינדפולנס. מעבירה הכשרות מורים וקבוצות נוער בחינוך ושותפה בפרויקטים לקידום דיאלוג ושלום. ואני מרגישה הודיה גדולה לעבוד בשליחות הלב שלי
ולהיות שותפה ביצירת עולם מבוסס על כנות, חמלה חיבור ואהבה.
רחלי זוהר– אני מתרגלת ומלמדת תקשורת מקרבת מאז 2010. כיום אני מלווה זוגות, הורים ויחידים בדרך התקשורת המקרבת ובשיטה ההתקשרותית. מנחה צוותים חינוכיים וארגונים בשיטת התקשורת המקרבת. אני גם תלמידה במכון גוטמן לטיפול זוגי.
בוגרת קורס גישור כמו גם קורס להוראת תקשורת מקרבת של "connecting to life" באמסטרדם.
אני גם ציירת פעילה, מתגוררת חיה בנטף שעל יד אבו גוש.
נעה ורחלי -נפגשנו במרכז אקומי לקיימות ושלום בשנת 2016 שם חיינו כשנתיים. את המרכז הובלנו ביחד עם צוות ישראלי, פלסטיני ובינלאומי עם מגוון גדול של תוכניות לימודים וסדנאות באירוח מלא בנושאים של אי אלימות, תקשורת מקרבת ויצירה משותפת של העולם שבו אנחנו חולמים לחיות. באקומי תרגלנו את התקשורת המקרבת יום יום תרגול עמוק ואינטנסיבי, זו היתה שפת המקום: בישיבות העבודה שלנו בפתרון סכסוכים שיחות סביב שולחן ארוחת הבוקר:).
באקומי למדנו גם כמה תומך יכול להיות לזוג להיתמך על ידי זוג אחד, שמיומן גם הוא בתקשורת מקרבת כדי לעבור תקופה קשה או ריב ספציפי.

מה אנחנו מאחלות לכם?

שתצטרפו אלינו בדרך התקשורת המקרבת (או תמשיכו אם זה כבר לא הפעם הראשונה שלכם), תרוויחו כל כך הרבה מהאפשרות להתמיר קושי לכוח ולנוע בחמלה ונחישות למה שאנו כמהים אליו באמת. שתכירו את עצמכם ואת הקשר באור חדש, ועל הדרך תרכשו גם מעגל נוסף של חברים וחברות שהולכים בדרך הזו. שזה אגב אחלה משאב לזוגיות. שתצאו מכל מפגש ובטח שבסיום הקורס מחודשים ומצוידים בכלי אדיר, טרנספורמטיבי וחיוני לקשר. שתפתח לכם הסקרנות וינמס לכם הלב. לעצמכם, וזה אל זה.

מה אנחנו מאחלות לנו?

אנחנו מצפות כבר להכיר אתכם:)! להיפגש בגובה הלב ובעומק החויה האנושית.
ללכת עם הזוגות שבוחרים לבוא לסדנא בדרך התקשורת המקרבת זוהי זכות גדול הותנועג עבורנו. להינגע מהאנושיות, לחקור את המרחבים העדינים והמורכבים של הקשר הזוגי, ולצמוח דרך הלימוד נותן המון גם לנו. אנחנו מאחלות לנו מפגשים מעשירים, נוגעים, מחזקים ומרפאים.
מאחלות שנצחק הרבה וגם נדמע וננגע ביחד. ננשום ונצמח !

שאלות נפוצות ותשובות שלנו:

האם נצטרך לחשוף את הזוגיות שלנו וכל הנושאים הקשים שבה אל מול כולם?
את התהליכים הזוגיים תתרגלו ותעבדו רק עם בן בת הזוג. לאחר התרגול יהיה זמן לשאלות ולשיתוף תובנות. שם תוכלו לבחור כמה ואיך לשתף. אנחנו לומדים באופן פעיל הקשבה חומלת לא שיפוטית לגבי מי שמשתף. וגם המון הקשבה עצמית לגבי מה נכון לי לשתף מתי. בתנאים האילו לפעמים נעים ונוח מאוד לשתף אבל ממש ממש לא חייבים.
בכל מקרה אנחנו מקיימים קוד מוחלט של חיסיון. כל מה שנאמר בתוף הסדנה נשאר בין המשתתפים.
למדתי כבר תקשורת מקרבת האם הקורס הזה מתאים גם לי?
לגמרי כן! תקשורת מקרבת היא דרך ותרגול. גם אם חלק מהחומר הנלמד כבר מוכר לך, תקבל אצלנו העשרה, ונקודות מבט חדשות על הכלים המקרבים, בראי הזוגיות, כמו גם שפע של הזדמנויות לתרגל על הזוגיות שלך עם בן או בת הזוג. כמו גם כמו בכל תרגול, כמו יוגה למשל, ההטמעה, התודעה שרואה את התרגול בפעם הראשונה, תמיד תלמד משהו חדש מתוך סקרנות ורצון להעמקה.
לאיזה זוגות מתאימה הסדנה?
הסדנה מתאימה לכל הזוגות – הטרוסקסואלים, הומוסקסואלים, קווירס, טראנס וכל הגדרה עצמית אחרת. בין אם היחסים מונוגומים או א-מונוגמים. זוגות צעירים, חדשים וותיקים. עם ובלי ילדים. בכל מצב צבירה של הזוגיות.הלמידה והכלים בסדנה מתאימים לכל סוג של זוגיות.
מה להביא איתנו?
חשוב להביא כלי כתיבה ומחברת שתלווה אתכן במהלך הקורס לסיכום תובנות ולשימוש כיומן לרפלקציה ותרגול. בגדים נוחים וסקרנות 🙂!

נא למלא פרטים ואחזור אליך בהקדם: